Istorija

Apie biodinaminę žemdirbystę ir “Demeter”

Biodinaminiai “Demeter” ūkiai dirba pagal griežtą gamybos standartą, kuris remiasi Rudolfo Šteinerio 1924 “Žemės ūkio kursu”. Biodinamikai atsakingai kelia tiek sau labai aukštus reikalavimus ir labai rūpestingai disponuoja jiems patikėtais žemės, gyvūnijos ir augalijos resursais. “Demeter” standartas kelia daug daugiau reikalavimų, kurie privalo būti išpildyti, ir todėl biodinaminiai sertifikuoti ūkiai atlieka daug daugiau nei reikalauja minimalus ES ekologinės žemdirbystės standartas.

Biodinaminė žemdirbystė

Biodinaminės žemdirbystės idealus paveikslas yra uždaro ciklo gamyba: ūkyje laikoma tiek gyvulių, kuriuos gali išmaitinti turimas žemės plotas, o gyvulių mėšlas rūpinasi dirvožemio derlingumu, kuriame išauga geriausios kokybės maistas žmonėms. Ūkis tampa savotišku gyvu organizmu, kuriame vienas organas priklauso nuo kito buvimo: žmonės, augalai, gyvuliai ir dirva. Žmogus natūralius gamtos procesus savo žemėje tvarko ir harmonizuoja biodinaminių preparatų pagalba.

Biodinaminiai preparatai gaminami iš vaistažolių, pvz. kraujažolės, ramunėlės, dilgėlės, kiaulpienės. Jos dedamos į gyvulinės kilmės apvalkalus, kaip antai  karvių ragus, plonąsias galvijų žarnas. Gatavi preparatai tam tikru laiku išpurškiami ant dirvos arba augalų arba įterpiami į kompostą.  Gatavi preparatai laikomi durpėmis apsaugotuose induose.  Augaliniai biodinaminiai preparatai skirti kompostui ir dozuojami labai mažais kiekiais. Fermentuotas karvės mėšlo preparatas dinamizuojamas ir purškiamas ant dirvos. Dinamizuotas kvarco preparatas purškiamas ant augalų ir vaisių tam tikru paros metu.  Kadangi biodinaminiai preparatai naudojami labai mažomis dozėmis, juos galima būtų pavadinti homeopatija trąšoms ir dirvai.

Biodinaminiai preparatai sudaro biodinaminės agrikultūros širdį.

Paveldas ir palikimas

Mūsų augalų ir gyvulių veislių ir rūšių paveldo išsaugojimas sudaro biodinaminės agrikultūros pagrindą. Todėl biodinaminėje žemdirbystėje naudojamos biodinamiškai išsaugotos ir išvestos stabilios daržovių ir javų veislės. Biodinaminės veislės harmonizuojamos su natūralia gamta ir stengiasi išsaugoti aukščiausią maistinę vertę ir geriausią skonį. Biodinamines sėklas galima atpažinti pagal “Demeter” logotipą.

Duomenų apsauga

Šią Privatumo politiką (toliau – Politika) taikome tais atvejais, kai lankotės demeter.lt interneto svetainėje. Ši Politika netaikoma, kai naršote kitų bendrovių interneto svetainėse patekdami per demeter.lt interneto svetainę.

Mūsų interneto svetainės lankytojų duomenis renkame laikydamiesi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, Europos Sąjungos asmens duomenų apsaugos įstatymų, kitų susijusių teisės aktų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų.

Renkami duomenys

Surinktus duomenis apie demeter.lt svetainės lankytojus atsakingai saugome nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. demeter.lt darbuotojai yra raštiškai įsipareigoję trečiosioms šalims neatskleisti ir neplatinti darbo vietoje gaunamos informacijos apie bendrovės klientus, įskaitant ir demeter.lt svetainės lankytojus.

Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad demeter.lt nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad jei paspaudę nuorodą iš demeter.lt interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti jų privatumo politika.

Jūsų teisės

Jūs turite teisę susipažinti su savo duomenimis, kuriuos mes, tvarkome. Taip pat Jūs turite teisę reikalauti ištaisyti neteisingus, neišsamius, netikslius savo duomenis.

Kilus klausimų ar norėdami įgyvendinti savo teises, susisiekite su mumis el. paštu zaliarasa@gmail.com arba kitais šioje svetainėje nurodytais būdais.