Naujienos

2019 pavasario naujienos iš biodinaminio pasaulio asociatyvi ekonomika, vyno kultūra, žemės ūkio sekcijos Goetheanume darbuotojai. Anglų kalba.

2019 pavasario naujienos iš biodinaminio pasaulio asociatyvi ekonomika, vyno kultūra, žemės ūkio sekcijos Goetheanume darbuotojai. Anglų kalba.

Skaityti daugiau

Kitoks požiūris į sėklą

https://www.minfo.lt/gamtosauga/straipsnis/kitoks-poziuris-i-sekla

Skaityti daugiau

Vaiva Jundulaitė Kosienė ir Giedrius Kosas gavo apdovanojimą: „Baltiją tausojantis ūkis 2018“

Vaiva su Giedriumi grįžę po apdovanijimo iš Švedijos Elmoje vykusios konferencijos „Baltija tausojantis ūkininkavimas 2018“ dalinasi savo įspūdžiais: „Jaukiai gyvendamas savo jaukiame žemės kampelyje kartais net nesuvoki, kas vyksta pasaulyje. Ir atrodo, kad čia, kur tu gyveni, viskas gerai, nes tu taip nori. Pažiūrėjus platesniu žvilgsniu, pamatai, kad žemėje ne taip viskas gerai ir gražu. […]

Skaityti daugiau

Pasaulinė mokslinių tyrimų konferencija „Evolving agriculture and food“

2018 m. rugsėjo 5-8 d. Dornache Goetheanume, Šveicarijoje, įvyks 1-oji pasaulinė mokslinių tyrimų konferencija „Evolving agriculture and food“, „Žemės ūkio ir maisto vystymasis“. Šioje konferencijoje *pranešimus *apie biodinaminius tyrimus ir rezultatus *skaitys* ir *dvi pranešėjos iš Lietuvos*, kurių moksliniai tyrimai buvo atrinkti iš daugiau nei 200 pateiktų tyrimų. Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto profesorės Honorata Danilčenko […]

Skaityti daugiau

Lietuvos biodinamikai dalyvavo tarptautinėje DEMETER INTERNATIONAL konferencijoje

Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociacijos „Biodinamika
LT“ prezidentė Rasa Čirienė ir Valdybos pirmininkas Arūnas Martinėlis taip
pat dalyvavo Demeter International metinėje standartizacijos konferencijoje
Šveicarijoje 2018 m. birželio 15-20. Lietuva dalyvauja svečio teisėmis, dar
neturi teisės balsuoti, bet gali teikti savo pasiūlymus ir artimiausiu metu
tikisi tapti pilnateise nare su balsavimo teise.

Skaityti daugiau

Ūkiai: tradiciniai?

Kokie yra tradiciniai ūkiai? Ar juose iš tiesų vyrauja tradicijos? Iš ko jos perimtos? Juk ar tikrai mūsų protėviai taip alino žemę, teršė savo aplinką? O gal labiau į tradicinius panašūs esti ūkiai, besivadovaujantys ekologijos ar biodinamikos principais, savoje žemdirbystėje nenaudojantys jokių cheminių priemonių? Ar išties tradiciniuose ūkiuose užauginama produkcija yra pigesnė? Ir kokios tokio ūkininkavimo pasekmės tiek mūsų organizmui, tiek gamtai? Šia tema kalbamės su Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociacijos „Biodinamika Lt“ prezidente bei krautuvės, prekiaujančios biodinaminiais produktais, „Žalia rasa“ savininke Rasa Čiriene.

Skaityti daugiau

Biodinaminiai ūkiai: ūkiai prasidėję nuo filosofijos

Pasaulyje vis daugiau žmonių ima mąstyti, matyti plačiau, ir tas žvilgsnio bei minties plotis paveikia įvairius vykstančius procesus. Žmonės daro žingsnius, ima veikti sau artimose srityse. Viena jų – tai žemės ūkis. Lietuvoje bene labiausiai paplitę yra tradiciniais vadinami žemės ūkiai, tačiau sklinda ir visiška jų priešingybė – gamtinė žemdirbystė. Kaip tarpiniai variantai esti ekologiniai ar biodinaminiai ūkiai. Būtent apie pastaruosius šįkart temą ir plėtosime, labiau susitelkdami į biodinaminius ūkius.

Skaityti daugiau

Grėsmė bitėms – grėsmė visai Žemei?

Turbūt kiekvienas pažįstame tokį vabzdį kaip bitė. Ji, kaip ir bet kuris kitas gyvas sutvėrimas Žemėje, turi savo paskirtį. Kiek susimąstome apie ją? Dažnam tikriausiai bitė asocijuojasi su medumi, tokia akivaizdžiausia bitės žmogui teikiama nauda, bet ar vien tik tai? Ar pagalvojame, kad didelę dalį maisto turime būtent bičių dėka? Tačiau kokioje situacijoje dėl žmonių veiklos šiuo metu yra atsidūrę šie padarėliai?

Skaityti daugiau

Duomenų apsauga

Šią Privatumo politiką (toliau – Politika) taikome tais atvejais, kai lankotės demeter.lt interneto svetainėje. Ši Politika netaikoma, kai naršote kitų bendrovių interneto svetainėse patekdami per demeter.lt interneto svetainę.

Mūsų interneto svetainės lankytojų duomenis renkame laikydamiesi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, Europos Sąjungos asmens duomenų apsaugos įstatymų, kitų susijusių teisės aktų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų.

Renkami duomenys

Surinktus duomenis apie demeter.lt svetainės lankytojus atsakingai saugome nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. demeter.lt darbuotojai yra raštiškai įsipareigoję trečiosioms šalims neatskleisti ir neplatinti darbo vietoje gaunamos informacijos apie bendrovės klientus, įskaitant ir demeter.lt svetainės lankytojus.

Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad demeter.lt nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad jei paspaudę nuorodą iš demeter.lt interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti jų privatumo politika.

Jūsų teisės

Jūs turite teisę susipažinti su savo duomenimis, kuriuos mes, tvarkome. Taip pat Jūs turite teisę reikalauti ištaisyti neteisingus, neišsamius, netikslius savo duomenis.

Kilus klausimų ar norėdami įgyvendinti savo teises, susisiekite su mumis el. paštu zaliarasa@gmail.com arba kitais šioje svetainėje nurodytais būdais.