Kompostavimas

Daržo komposto įrengimas

2014 m. Biodinamikų Martinėlių Levaniškių dvarelyje Širvintų rajone buvo sukrauta pavyzdinė daržo komposto kaugė. Dr. Gabriele Fritsch iš Vokietijos išdėstė kompostavimo pagrindus teoriškai ir praktiškai. Praktinė dalis išsamiai dokumentuota nuotraukomis.
Daržo kompostui reikia vietos, kad nebūtų per daug saulės ir kompostas negali turėti „šlapių kojų”, kad nestovėtų baloje po lietaus.

Pagrindą reikia supurenti, kad atsirastų komposto ir dirvos susijungimas.
Kompostavimui medžiagą galima rinkti kelis mėnesius, o tada tvarkingai formuojama komposto kaugė. Čia paskleidžiama komposto medžiaga (nurautos piktžolės, daržovės, lupenos, nugenėtos šakelės ir kt.)
Reikia nepagailėti daržo žemės kiekvienam naujam organikos sluoksniui.
Sukrauta komposto kaugė turi būti gražios formos apie 1-1,20 m pločio ir iki 1,50 m aukščio.
Susluoksniuotą komposto kaugę reikia apiberti daržo žeme lyg tortą glaistu ir šakės kotu padaromi kanalai preparatams.

Duomenų apsauga

Šią Privatumo politiką (toliau – Politika) taikome tais atvejais, kai lankotės demeter.lt interneto svetainėje. Ši Politika netaikoma, kai naršote kitų bendrovių interneto svetainėse patekdami per demeter.lt interneto svetainę.

Mūsų interneto svetainės lankytojų duomenis renkame laikydamiesi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, Europos Sąjungos asmens duomenų apsaugos įstatymų, kitų susijusių teisės aktų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų.

Renkami duomenys

Surinktus duomenis apie demeter.lt svetainės lankytojus atsakingai saugome nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. demeter.lt darbuotojai yra raštiškai įsipareigoję trečiosioms šalims neatskleisti ir neplatinti darbo vietoje gaunamos informacijos apie bendrovės klientus, įskaitant ir demeter.lt svetainės lankytojus.

Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad demeter.lt nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad jei paspaudę nuorodą iš demeter.lt interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti jų privatumo politika.

Jūsų teisės

Jūs turite teisę susipažinti su savo duomenimis, kuriuos mes, tvarkome. Taip pat Jūs turite teisę reikalauti ištaisyti neteisingus, neišsamius, netikslius savo duomenis.

Kilus klausimų ar norėdami įgyvendinti savo teises, susisiekite su mumis el. paštu zaliarasa@gmail.com arba kitais šioje svetainėje nurodytais būdais.